top of page
Фото автораАндрій Єлькін

В День Соборності України провели захід медіапросвіти з прав людини

22 січня, у понеділок, за участю учнів 8-9 класів Запорізької гімназії №19 на платформі Zoom відбулось чергове засідання кіноклубу Докудейз UA «Вісник Мрії» з теми «Всі різні, всі рівні».


Захід відбувся до Дня пам’яті жертв Голокосту (27 січня).


- У нашому кіноклубі документального кіно маємо можливість переглядати невигадані історії про реальних людей, - розповідає модератор кіноклубу та педагог-організатор Запорізької гімназії №19 Андрій Єлькін.


Метою перегляду та обговорення фільму режисерки Аяла Шарот «Зламані гілки» було формування толерантного ставлення учасників заходу до різних національних меншин.


За словами модератора, саме в цей день, 22 січня, День Соборності України, перегляд та обговорення фільму про Голокост через призму прав людини є виправданим та актуальним, адже Соборність держави, її практичне втілення, в першу чергу залежить від того, наскільки держава здатна проводити ефективну політику в цьому напрямку та забезпечувати фундаментальні права людини, її гідність та рівність в правах, а громадяни здатні цінувати та захищати свої права.


Під час заходу учасники знайомилися із поняттями: стереотипи, упередження, дискримінація, антисемітизм, обговорювали ознаки, за якими може відбуватися дискримінація.





Анімаційний документальний фільм «Зламані гілки» розповідає історію Міхаль Рехтер. Дівчині було лише 14 років, коли вона покинула свою домівку в Польщі і сама поїхала до Палестини напередодні Другої світової війни. Родина повинна була приєднатися до неї наступного року, але з початком війни усе змінилося. Спогади Міхаль оживають у барвистій анімації, що змальовує її самотню подорож із дитинства у доросле життя.


Проведені після перегляду вправи допомогли учасникам зрозуміти, до чого можуть призвести стереотипи і упередження, як вони формуються та закріплюються у свідомості людей, як впливають на переконання та поведінкові реакції.


- Нам слід вчитися бути більш толерантними один до одного, адже ми всі різні, але всі ми рівні у правах, - зауважили учасники зустрічі.


Аліна Сахнова, учениця 9 класу та активістка кіноклубу, побачила аналогії між подіями фільму і тим, що наразі відбувається в Україні:


- Насправді жахливо розуміти те, що німці вважали себе членами найвищої "арійської" раси. Крім того, так звану «єврейську расу» вони вважали найнижчою і найнебезпечнішою серед усіх. Їхні погляди призвели до загибелі близько 6 мільйонів євреїв. Жахливо визнавати і спостерігати, що наразі окупанти вчиняють геноцид проти української нації. Отже, існує частина людства, яка не підбила підсумків щодо Голокосту.


Відеозвіт про засідання кіноклубу «Всі різні, всі рівні» можна переглядати на каналі ютубу «Вісник Мрії» за адресою посилання: https://youtu.be/lIZCHTlhZrM





Додатково


Голокост (Шоа, Катастрофа) - політика переслідувань і тотального знищення єврейського населення Європи нацистами і їхніми поплічниками в 1933-1945 рр.

За цей період було вбито понад шість мільйонів євреїв (більше одного мільйона з них були діти), що становило 2/3 всіх євреїв, які населяли Німеччину та інші європейські країни, що були окуповані нацистами під час Другої світової війни.


Аяла Шарот - незалежна кінорежисерка й аніматорка із новітнім підходом до створення документальних фільмів. Випускниця коледжу Сен Мартен.У 2006 році стала продюсеркою та режисеркою «Іноземців» - короткометражного анімаційного документального фільму, що брав участь у кінофестивалях у всьому світі, а згодом у скороченій версії демонструвався на МТУ Віоот. Зараз Аяла мешкає у Тель-Авіві, знімаючи музичні та рекламні ролики. Вибрана фільмографія: Іноземці (2006) 


У статуті Організації Об'єднаних Націй, підписаному 26 червня 1945 року, зазначено, що основним завданням ООН є «позбавити прийдешні покоління від лиха війни» і «знов утвердити віру в основні права людини, гідність і цінність людської особистості, рівноправність чоловіків і жінок».


Загальна декларація прав людини була розроблена Комісією з прав людини ООН і прийнята Генеральною Асамблеєю 10 грудня 1948 року. Це унікальний документ, який і надалі виступає найважливішим інструментом з прав людини. Загальна декларація з прав людини декларує зобов'язання щодо прав людини на національному, регіональному та міжнародному рівнях.


Відповідно до ст.14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, користування правами та свободами, визнаними в цій Конвенції, має бути забезпечене без дискримінації за будь-якою ознакою - статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, належності до національних меншин, майнового стану, народження, або за іншою ознакою.


Розвиток Мережі DOCU/CLUB фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France.


Медіахолдинг «Вісник Мрії»

Запорізька гімназія №19 ЗМР

22 січня 2024


32 просмотра0 комментариев

Opmerkingen


bottom of page