Уявимо собі погідний та гарний, з легким морозом день 22 січня 1919 року. Київ прикрашений національними синьо-жовтими прапорами. Ранком в усіх церквах відправляють богослужіння. Софійська площа... Саме тут проходять головні урочистості проголошення злуки. При вході з вулиці Володимирської на Софійську площу бачимо тріумфальну арку, прикрашену старовинними гербами. На масовому вічі посол Західноукраїнської Народної Республіки Л. Цегельський зачитує і передає грамоту Національної Ради «Про об'єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Великою Східною Україною» голові Директорії Володимиру Винниченку.
Саме з цими подіями ми пов’язуємо День Соборності України — державне свято, яке відзначають щороку 22 січня.
В Запорізькій гімназії №19 з нагоди 105-ої річниці Дня Соборності України з 22 по 26 січня проходив тематичний Тиждень борців за Соборність України - спільна творча справа за участю всіх класів з чисельними заходами, виставками, обговореннями та інформаційними акціями.
«Єднання – запорука миру, злагоди та процвітання» Під таким гаслом пройшла онлайн гра «Соборна наша Україна» для учнів 7-9 класів.
Про це повідомляє педагог-організатор гімназії Олена Кокоріна.
Під час гри гімназисти віртуально відвідали декілька локацій (історичну, географічну, смачну, народознавчу, літературну), де мали можливість продемонструвати та поглибити знання про Україну.
"Приємно бачити зацікавленість й активність учнів. Наші діти зростають справжніми людьми, громадянами України. Пізнаємо країну разом!", - додає, коментуючи подію, педагог-організатор.
Враженнями про участь у грі також поділилися учні гімназії Марія та Софія Сахнови:
"Багато чого ми знали. Цікавою була локація "Смачна". Наша українська кухня дуже різноманітна. Класно було попрацювати з контурною картою України на "Географічній локації". Згадали усі області. Історичні питання для нас були легкими, бо в нас найкращі вчителі історії. Сподобалося римування тексту, розкодування анаграм".
У колективі 9-В класу обговорення значущості Дня Соборності України відбулося 22 січня.
- Ми намагалися показати важливість цього свята для підтримання національної єдності та вшанування історичних здобутків., адже воно пов'язане із створенням єдиної української держави, єднання Західної та Східної України в одне цілісне утворення, - розповіла класний керівник 9-В Валентина Єременко.
За її словами, учні подивилися відеоролик, під час бесіди відповідали на питання, задіяли штучний інтелект, який згенерував тематичну листівку.
Цікавою особливістю цього заходу було те, що батьки дев’ятикласників теж долучилися до святкування, зокрема разом з дітьми вписували слова-асоціації на тему "Соборна Україна", створюючи "хмаринку слів".
- Дійшли висновку, що ми єдиний народ і в єдності сила українців, у цей нелегкий час ми допомагаємо одне одному, підтримуємо військових , батьки постійно долучаються до зборів, донатять, а учні пишуть листівки і виготовляють обереги, - зазначила керівниця 9-В класу.
- Ми вже довели, що ми не гірше наших героїчних предків, які 100 років тому підписали Акт Злуки. Тому треба берегти традиції, берегти нашу багату історію, яку намагалися знищити повксякчас, - наголосив лідер учнівського самоврядування гімназії та учень цього класу Олександр Бачурський.
В свою чергу Владислав Кузнецов нагадав присутнім, як багато робиться силами старшокласників та їхніх батьків у патріотичному напрямку:
- Сьогодні ми спостерігаємо, що ми єдині - це проявляється в допомозі нашим військовим, адже наші батьки донатять на армію, готують і відправляють збори військовим, ми малюємо листівки і робимо обереги.
- Свято актуальне і важливе, воно об'єднує націю. Разом до перемоги! - закликала Анастасія Білокобильська.
- Соборність – це єдність, це незалежність, це воля та самостійність, тому саме в цей день 22 січня учні 7-Б класу зустрілися, щоб відзначити одну з найвагоміших подій нашої держави, - розповіла керівниця цього класу Тетяна Харенко.
Починаючи класну годину, вона наголосила:
- Складний шлях довелося пройти українцям, перш ніж вони могли назвати себе вільними, незалежними і згуртованими. І зараз той час, коли наш народ змушений знову виступити на захист держави, захист її кордонів, захист кожної п’яді землі. Тому зараз навіть маленькі розуміють значення події, яка відбулася в далекому 1919 році, розуміють і те, що від кожного з нас залежить, якою буде в майбутньому наша Україна.
Маша Сахнова прочитала уривок вірша:
Тобі, Україно, мій мужній народе,
Складаю я пісню святої свободи
Усі мої сили і душу широку
Й життя я віддам до останнього кроку,
Аби ти щаслива була,
Україно, Моя Батьківщино!
Як розповіла керівниця 5-А класу Юлія Власюк, в рамках Тижня «було проведено 2 заходи і виготовлення плакату». По-перше, під час інформаційної ранкової зустрічі 22 січня, переглядаючи відеоролик, «учні дізнались, що це за свято, коли ми відзначаємо його, як з’явилася традиція «живого ланцюгу єдності». По-друге, під час години спілкування учні пригадали багато цікавого про рідну країну, видатних людей, традиції, звичаї та символи (народні і державні). Авторський плакат єдності і неподільності учні створювали разом.
"Україна має бути цілою і неподільною", "Це свято дійсно важливе для нас, бо означає, що наша країна ціла", - висловлювались п’ятикласники.
Учні 6-А класу на класній годині занурилися в історичні події далекого 1919 року. Школярі дізналися, що український народ через історичні обставини опинився розділений на територіях кількох країн, але прагнув до незалежності та об’єднання. Тому, коли почалася революція в Російській імперії, українці вирішили боротися за свою державність.
Про це нам розповіла керівниця 6-А класу та вчителька історії ЗГ №19 Тетяна Давиденко.
Діти дізналися як вперше за багато століть історичні українські регіони стали однією державою.
- На жаль, фактичного об'єднання республік УНР і ЗУНР не відбулося, але сам процес проголошення позначився на політичній ситуації в країні, - продовжує з захопленням розповідати Тетяна Павлівна.
Під час цієї години спілкування шестикласники згадали про головну традицію сучасності в День Соборності - про живий ланцюг, який щороку влаштовують у різних куточках України, включаючи Запорізьку гімназію №19. Учні закріпили свої знання через інтерактивну гру.
Виховна година «Моя єдина соборна Україна» також відбулась у 9-А класі. Перегляд презентації та інтерактивні вправи з вікторинами та анаграмами сприяли почуттям патріотизму, гідності, любові до своєї Батьківщини.
- Це свято нагадує нам про те, що українці почали відстоювати незалежність ще понад століття тому. І ця боротьба за єдність територій, цінностей та нашої унікальної культури ніколи не була легкою, - підкреслив під час обговорення учень 9-А Дмитро Медяник.
У 8-А класі переглядали та обговорювали тематичне відео.
Про це розповів класний керівник Сергій Власюк:
- Метою заходу було нагадати дітям про важливість та значимість даного свята для усієї нашої країни.
Після перегляду відео учні найбільш активно обговорювали об'єднання частин України та живий ланцюг: «Живий ланцюг - це як символ єдності народу, що хоче жити в одній країні», - погодилися вони.
Виховний захід 8-Б класу «Всім, для кого Україна дорожча за життя» відбувся 26 січня.
Керівниця класу Ірина Старова повідомила нам наступне:
- Ми присвятили цей захід героям боротьби за незалежну соборну українську державу. Учні дізналися про етапи історичної державності на наших землях та згадали головні події Української революції 1918-1921 рр.. Обговорили історичне значення Злуки між УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року. Дізналися про спроби відновити незалежність у роки 2 світової війни -Карпатську Січ та Акт відновлення держави 30 червня 1941р. та збройну боротьбу ОУН та УПА проти ворогів України. Діти дізналися про етапи утворення незалежної України у 90-х роках 20 ст. Особливу увагу було надано борцям з військовою агресією російської федерації. Наприкінці заходу діти вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих героїв за збереження української державності.
Не менш змістовно годину спілкування «Моя Україна – соборна держава» провели в 7-А класі. Згадали деякі факти з історії нашої держави, переглянули відео щодо цього свята, пограли в онлайн гру та створили плакати з назвою «Єдина Україна непереможна!»
Цей захід прокоментувала Алла Білібуха, класний керівник 7-А:
- Деякі учні нашого класу перебувають в західних областях України. Протягом тижня на ранкових зустрічах обмінювались своїми враженнями про красу нашої країни. Одні розповідали про засніжені смереки, інші – про сонячний ранок у нашому місті. І у цьому спілкуванні – наша єдність! Звісно, ми не могли не згадувати про наших захисників. Завдяки їм ми можемо навчатись, спілкуватись, мріяти про майбутнє та вірити в перемогу. Кожного дня ми не забуваємо казати вам «Дякуємо».
Окремим загальним заходом гімназії стала електронна виставка плакатної медіатворчості. Гімназисти готували різні за технікою виконання роботи! Саме жанр плакату дозволяє авторам у яскравій та привабливій формі висловити свою позицію та поділитися з глядачами щирими почуттями любові до рідної країни.
Активну участь у тематичному тижні також взяли початкові класи гімназії. Про свої активності вони повідомляли у фейсбук-групі гімназії.
У 1- А класі виготовляли патріотичні аплікаційні поробки:
Про активності 2-А, 1-А, 4-Б, 4-А класів можна дізнатися за допомогою наступних посилань:
Раніше ми повідомляли, що в рамках тематичного Тижня борців за Соборність України в Запорізькій гімназії №19 за участю учнів 8-9 класів відбулось ХІХ засідання кіноклубу Докудейз УА «Вісник Мрії» з переглядом та обговоренням анімаційного документального фільму «Зламані гілки»
Нагадуємо, офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року. В цьому році 105 річниця від підписання Акта злуки УНР та ЗНР проводилась під гаслом «Наша єдність – наша зброя».
Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.
Медіахолдинг «Вісник Мрії»
Запорізька гімназія №19 ЗМР
26 січня 2024
Comentarios