top of page
Фото автораАндрій Єлькін

В Запорізькій гімназії №19 проведено тематичний тиждень толерантності та добрих справ

З 13 по 17 листопада у Запорізькій гімназії №19 проходив тематичний тиждень толерантності. Проводити тематичні заходи до Міжнародного дня толерантності 16 листопада є сталою традицією для освітнього закладу.


- Дуже важливо нагадати учням, що толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження, - зауважили куратори Тижня соціальний педагог Ірина Старова і психолог гімназії Зінаїда Болкова.


Звісно, що для цього педагоги гімназії намагалися застосувати сучасні форми та методи навчання, зробити спілкування цікавим та корисним.


- Головна мета Тижня: сприяти усвідомленню принципів рівності та недискримінації, які закріплені в міжнародному та національному законодавстві, згідно з якими всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах, - кажуть педагоги-організатори Запорізької гімназії №19 Андрій Єлькін і Олена Кокоріна.


Усі класи взяли активну участь у Тижні.


За словами Юлії Власюк, класного керівника 5-А класу, під час години спілкування учні ознайомились з поняттям толерантності, переглянули відео, дізнавались, як це поняття трактують у різних країнах світу. Створювали свої "парасольки толерантності" з рисами толерантної людини. Висновок який зробили: толерантність - це повага думки іншої людини, її вподобань, навіть якщо вони відрізняються від ваших.


Учні 5-А вносили пропозиції, щодо того, які риси притаманні толерантній людині, - продовжує розповідати Юлія Андріївна, - … це були короткі вислови, багато дітей працювали активно і прийшли до спільного: "Невід'ємна частина толерантності - це доброта і повага до іншої людини."







У 9-Б класі класний керівник Володимир Бей теж підготував та провів тематичну годину спілкування. За допомогою яскравої презентації тут відбулась захоплююча вікторина.


- Якщо ти чимось відрізняєшся, це не значить, що ти гірший! – висловила свою думку учениця цього класу Анна Булова.






Для учнів 8-б та 9-х класів протягом тижня добрих справ та толерантності соціальним педагогом Іриною Старовою було проведено тематичне заняття з елементами тренінгу з теми "Як відсутність толерантності порушує права людини".


Під час заняття учні ознайомились з поняттям "толерантність" та "дискримінація", дізналися про риси особистості толерантної людини. Учням запропоновано виконати декілька практичних вправ. Наприклад, вправу на виявлення соціальних стереотипів та упереджень та вправу на самооцінку власного рівня толерантного ставлення до груп, які часто піддаються дискримінації в українському суспільстві та у світі.


Наприкінці заняття проведено вправу "долоні толерантності", під час якої учні записали які риси толерантної людини в них вже є.


Загальний висновок із проведеного заняття це необхідність формування якостей толерантної людини з дитинства, усвідомлення толерантного ставлення до людей які чимось відрізняються від нас, - підсумувала Ірина Вікторівна.

Участь у заході прокоментувала учениця 8-Б класу Маргарита Семенова:


- Не можу сказати, що дізналася щось нове, багато чого знала і до виховної години, бо цю тему ми обговорюємо вже декілька років. Здивувалася, що люди настільки погано відносяться один до одного. Це треба виправляти.






В свою чергу у 5-Б класі 16 листопада був проведений виховний захід «Всі ми різні – всі ми рівні».


Про це розповіла класний керівник цього класу Ірина Лавринович:


- Толерантність – це повага до права іншого бути таким, яким він є, тому ми разом з'ясовували, що таке толерантне ставлення до відмінностей, розвивали вміння аналізувати, вибирати правильну позицію, бачити індивідуальне в кожній людині.


Учні виконали вправи "Займи позицію", "Мій образ", "Зашифровані слова", опрацювали презентацію "Толерантність врятує світ", а також переглянули відео "Ми різні!". Підсумували, що тільки повага один до одного, терпимість, дотримання рівноправності допоможуть нам знайти розуміння і підтримку.


- Я мрію, щоб усі навчилися бути добрішими і не забували про повагу до інших, тоді світ стане кращим, - каже учень 5-Б Іван Садиленко.


- Іноді важко проявляти терпимість, тому виникають сварки і проблеми серед нас. Треба кожному виховувати в собі якості толерантної людини, тоді життя буде легшим, а люди добріші, - погодилась з цим його однокласниця Настя Бажкова.






В 3- Б класі в рамках тематичного тижня пройшла виховна година "Дітям про толерантність", метою якої було формувати вміння шанобливого ставлення до інших, розвивати навички соціальної поведінки, виховувати любов та повагу до ближнього.


Цю подію прокоментувала класний керівник 3-Б Любов Тараненко.


За її словами, під час заходу діти висловлювали свої думки, відстоювали власну позицію, розповідали про різні випадки в їхньому житті, які потребували терплячості та взаємопорозуміння.


Крім того, на уроці малювання у цьому класі було проведено конкурс малюнків на тему "Толерантність очима дітей". В кінці уроку вони взяли участь у захоплюючій грі "Так чи ні", під час якої діти були активними та ділились своїми думками.





Раніше педагоги інших класів інформували про заходи в рамках Тижня добрих справ та толерантності у фейсбук-групі Запорізької гімназії №19.


Тетяна Харенко, класний керівник 7-Б класу, повідомила наступне:


- Ми так часто говоримо про те, що всі люди різні, що кожен має право на свою думку, що слід терпимо ставитися до поглядів інших і т.д. Але чи завжди ми дотримуємось правил толерантності? Адже це не так і складно. На жаль, в житті буває по-різному. Особливо часто можна помітити насмішки з людей, які чимось відрізняються від тих, хто дозволяє собі такі дії. Тож чи справді ми можемо назвати себе толерантними? Адже саме толерантність – риса цивілізованого суспільства. Тому, якщо ми прагнемо жити добре, ми в першу чергу повинні навчитися поважати інших людей і їхні погляди. Саме про це ми говорили на виховній годині і навіть встигли позмагатися, розгадуючи завдання квесту.


- З цієї нагоди в 1-Б класі було проведено виховний захід, в ході якого діти познайомилися з поняттям, що таке толерантність, для чого відзначають цей день, дивилися пізнавальний мультфільм та дискутували чи толерантно ставилися герої один до одного, вчилися робити правильні висновки, малювали малюнки, - розповіла Юлія Стадницька.


Учні 6-А класу під час години спілкування розширили свої знання з цього питання, познайомилися з правилами толерантного спілкування, взяли участь у вікторині та намалювали малюнок в якому показали, як кожен з них розуміє толерантність.


Про це повідомила класний керівник шестикласників Тетяна Давиденко.


За її словами, школярі дійшли висновку, що толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.

«Те, що нас багато і ми такі різні, неповторні, унікальні – це чудово!» - сказала Тіна Безлер.


Олена Параскевич, класний керівник 4-Б класу, залишила у фейсбуці наступне повідомлення:


«Година спілкування у 4 - Б класі була на тему "Толерантність врятує світ". "Людина може обійтись без багатьох речей, але не без іншої людини" - сказав один учений. Навіть на самоті вона подумки звертається до інших людей. Попри все людські стосунки нерідко спричиняють проблеми: непорозуміння, суперечки, конфлікти. Щоб запобігти цьому, треба навчитися ладнати з різними людьми. Толерантність - це мистецтво жити в світі несхожих людей та ідей. Учні нашого класу зробили висновок, що толерантність людей є найважливішою умовою миру і злагоди в сім'ї, колективі та суспільстві. Класна родина провела виставку поробок до Дня толерантності».


Цікаві світлини про годину спілкування у 4-А з назвою "Засвіти ліхтарик толерантності" можна подивитеся за адресою посилання: https://www.facebook.com/groups/zps19/posts/3329727210507139/


Відеозвіт про годину спілкування у 2-Б класі можна відкрити тут: https://www.facebook.com/groups/zps19/posts/3329681123845081/ Цікаво, весело, змістовно! Це все для того, щоб зрозуміти, наскільки важлива у нашому житті толерантність!


Толерантність-запорука людяності. Такими словами почалася класна година в 1А класі ЗГ19 до Міжнародного дня толерантності. Що це - толерантність? Де і як поводитися як толерантна людина, розбирали учні на прикладі сюжетних малюнків та мультфільму.



Ольга Верезовська поділилася світлинами про захід у 2-А класі: https://www.facebook.com/groups/zps19/posts/3329676667178860/


Також у фейсбук-стрічці Запорізької гімназії №19 можна побачити багато повідомлень про активності до Всесвітнього Дня доброти. https://www.facebook.com/groups/zps19



Нагадуємо, що 16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.



Медіахолдинг «Вісник Мрії»

19.11.2023

40 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page