top of page
Фото автораАндрій Єлькін

В Запорізькій гімназії №19 провели гру "Безпечно - небезпечно"

Обновлено: 8 февр.

З нагоди Всесвітнього дня безпечного інтернету та в рамках тематичного тижня онлайн безпеки 6 лютого у Запорізькій гімназії №19 відбулась захоплююча гра "Безпечно - небезпечно".

 

У грі взяли участь учні 7-9 класів, які змагались за статус наймедіаграмотнішого класу освітнього закладу.


Як повідомив педагог-організатор гімназії Андрій Єлькін, за результатами цього онлайн-заходу гімназійна громада зможе дізнатися, який клас гімназії краще за інших орієнтується в правилах безпечної поведінки онлайн та отримає приз – набір книжок від Академії української преси. Також він повідомив, що наймедіаграмотніший клас Запорізької гімназії №19 урочисто оголошуватиметься у фейсбук групі освітнього закладу.


Беручи участь у цій вікторині, кожні учень/учениця мали можливість додати до банку балів свого класу максимум 20 балів, але головне, що вчителі гімназії змогли побачити загальний рівень підготовки учнів з питань онлайнової безпеки. Все це дозволяє вчителям інформатики та основ медіаграмотності удосконалити освітню стратегію та спланувати подолання існуючих прогалин.

 

Підсумки



Таким чином, за результатами гри статус «Наймедіаграмотніший клас гімназії» отримує 8-Б клас, класний керівник Ірина Вікторівна Старова.

 


Також організатори гри визначили кращих учасників із титулами "Міс Медіаграмотність" та "Містер Медіаграмотність". Найкращі результати показали:


Паталаха Валерія (7-Б)

Потяк Ліза (7-Б)

Сахнова Софія (7-Б)

Долганов Єгор (8-Б)

Горб Анастасія (8-Б)

Сахнова Аліна (9-А)

Кузнецов Владислав (9-В).

 

Загалом учні Запорізької гімназії №19 показали високий рівень знань, які стосуються безпеки в інтернеті. Наприклад, майже всі учні знають, що HTTPS - це протоколи Інтернету, які використовують для роботи із захищеними сайтами, а спам – це розсилання повідомлень рекламного характеру великій кількості користувачів, а щоб не допустити зараження комп'ютера вірусами, потрібно встановити антивірусне програмне забезпечення, не скачувати файли з розширенням .exe з неперевірених джерел, систематично оновлювати антивірусні бази та не відкривати листи з вкладанням від незнайомців.

 

Гарні знання учні проявили щодо спеціальної термінології. Майже всі вони знають, що фішинг - це вид шахрайства, метою якого э «виманювання» персональних даних, будь-якими способами, клікбейт - це заголовки новин, покликаних збільшити відвідуваність сайту та рекламний дохід, а кібергрумінг - це різновид сексуального насильства проти дітей і підлітків в інтернеті, коли злочинець, який добре знається на дитячій психології, через фейкові акаунти в соцмережі налагоджує з жертвою довірливі взаємини, щоб отримати її інтимні фото чи відео, а потім починає шантажувати жертву, щоб отримати більш відверті матеріали, зустрітися чи отримати гроші.

 

Відзначаємо, що 95% учасників гри знають, що треба робити, щоби не "купитися" на фейк. Вони правильно відповіли, що потрібно перевіряти інформацію з трьох джерел і з офіційних джерел, звертати увагу на репутацію інформаційних ресурсів, не довіряти контенту без джерел інформації.

 

Дуже гарно учні гімназії обізнані про те, що в Інтернеті заборонено законом. Під час вікторини вони правильно відповідали, що не можна поширювати нелегальні копії програмних продуктів з використанням Інтернету, розміщувати в Інтернеті фото інших без їх згоди, розміщувати чужу інформацію під виглядом своєї.

 

Майже 70% учасників правильно визначили поняття інформаційної безпеки та чим вона відрізняється від власної та національної безпеки.

 

Всі учні-учасники правильно вибирали для себе безпечні паролі та демонстрували компетенції щодо використання паролів у різних ситуаціях.

 

Виявилось, що учні гімназії добре знають, що не можна повідомляти в інтернеті. 93% обрали відповіді «пароль», «домашню адресу», «паспортні дані», 75% - «час, коли ви з сім'єю від’їжджаєте у відпустку».

 

Але лише 30% учасників гри на питання «Як запобігти небажаного доступу до свого комп'ютера через Інтернет» відповіли, що потрібно використовувати брандмауер, та лише 18% учасників знають, що шкідливі програми, які пересилають свої копії комп'ютерними мережами з метою проникнення на віддалені комп'ютери називаються троянськими програмами.

 

Редакція сайту «Медіахолдинг «ВМ» звернулася до вчительки інформатики гімназії Юлії Андріївни Власюк за коментарем.

 

За її словами, «справа в тому, що такі поняття, як брандмауер і різні види шкідливого забезпечення вивчаються за програмою у 9 класі. Тому, логічно, що учні 7-8 класів могли ще не знати конкретних понять. Вони можуть розуміти сутність шкідливого забезпечення та запобігання цим програмам, але точних термінів не знати».

 

Нагадуємо, з 29 січня по 7 лютого в Запорізькій гімназії №19 проходить тематичний тиждень онлайн безпеки. Більш детально про заходи, які відбулись, ми будемо повідомляти у наступних новинах.

 

Раніше ми інформували про тематичний етер радіо «Республіка Мрія» Запорізької гімназії №19, який відбувся 6 лютого в День безпечного інтернету. Наразі ці радіопередачі можна слухати на ютубі за адресою посилання https://youtu.be/6AOaqTktimA

 

Також зусиллями «Вісника Мрії» підготовлено радіо-концерт з ексклюзивними піснями про безпеку в інтернеті, який можна послухати за адресою посилання https://youtu.be/MMe6jexnmSI 

 


Призи від Академії Української преси:




Медіахолдинг «Вісник Мрії»

Запорізька гімназія №19

7 лютого 2024

76 просмотров0 комментариев

Коментарі


bottom of page