top of page
Фото автораАндрій Єлькін

В Запорізькій гімназії №19 підготовлено поточний звіт про заходи національно-патріотичного виховання у 2024-2025 навчальному році

У звіті узагальнені відомості про здійснені заходи, а також про активності, які заплановані у жовтні-травні 2024-2025 навчального року.





У звіті йдеться про наступне:


Планування виховної роботи в Запорізькій гімназії №19 ґрунтується на державному законодавстві, враховує рекомендації Кабінету міністрів України, Міністерства освіти і науки України та органів місцевого самоврядування та здійснюється із врахуванням нових суспільно-політичних реалій, пов’язаних з російською агресією. Метою цієї роботи є  виховання в учнях почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції наших вихованців.


Для педагогів важливо, щоб наш навчальний заклад став для дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового брати на себе відповідальність, самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єдності української політичної нації та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.


Важливим чинником національно-патріотичного виховання є феномен Майдану – промовистого свідчення жертовності заради безумовного дотримання прав людини та поваги до людської гідності, відстоювання загальнонаціональних інтересів тощо. Тому зміст наших тематичних виховних заходів завжди позиціонує  Майдан як форму небаченого дотепер у світовій історії мирного колективного протесту українців у відповідь на порушення базових прав людини і громадянина з боку тодішнього недемократичного політичного режиму в країні.


Актуальним для нас є організація збирання та поширення інформації про героїчні вчинки українських військовослужбовців, бійців добровольчих батальйонів, захисників та захисниць України у ході російсько-української війни, волонтерів та інших громадян, які зробили значний внесок у зміцнення обороноздатності України.З огляду на це у плані виховної роботи гімназії закладено:


По-перше, виокремлення як один з найголовніших напрямів виховної роботи, національно-патріотичне виховання – виховання поваги до Конституції держави, законодавства, державних символів - Герба, Прапора, Гімну.


По-друге, виховання в учнівської молоді національної самосвідомості, налаштованості  на осмислення моральних та культурних цінностей, історії, системи вчинків, які мотивуються любов’ю, вірою, волею, усвідомленням відповідальності.


По-третє, виховання в учнів громадянської позиції; вивчення та популяризації історії українського козацтва, збереження і пропаганди історико-культурної спадщини українського народу; поліпшення військово-патріотичного виховання молоді, формування готовності до захисту Вітчизни.


По-четверте, формування національно самосвідомої особистості та виховання поваги та любові до державної мови. У своїй роботі стверджуємо, що володіння українською мовою та послуговування  нею є нашим пріоритетом. Вважаємо, що мовне середовище повинно впливати на формування учня-громадянина, патріота України.


По-п’яте, формування моральних якостей особистості, культури поведінки, виховування бережливого ставлення до природи, розвиток мотивації до праці.

Для реалізації цих глобальних завдань у гімназії впроваджується системна робота, яка передбачає забезпечення гармонійного співвідношення різних напрямів, засобів, методів виховання дітей у процесі навчання і позакласної діяльності.


Так на початку 2024-2025 навчального року класами гімназії здійснені чисельні активності до Дня Прапора та Дня Незалежності України.

 

 

 

 

До Дня пам’яті захисників 29 серпня відбувся захід з відвідуванням та покладанням квітів до меморіальної дошки Героя України, випускника гімназії Вячеслава Радіонова.


Про це можна дізнатися у відеорепортажі https://youtu.be/Q6Tn-d-dFJo 

 

На сайті гімназії відкрито веб-меморіал Героя України Вячеслава Радіонова


Класи гімназії повідомляли про свої активності:

 

 

 

 

 

 

Зусиллями Радіо «Республіка Мрія» Запорізької гімназії №19 створено концерт з новими піснями про героїзм захисників та захисниць України https://youtu.be/4dLdTLytc2g 

 

 

Також МХ «Вісник Мрії» Запорізької гімназії №19 системно створює відеорепортажі про підтримку військових з боку учнів та батьків гімназії. https://youtu.be/glxDZEgqfaw 

 

Редколегії медіахолингу "Вісник Мрії" постійно повідомляють у фейсбук-групі закладу про виховні заходи, які проводяться у 1-9 класах гімназії. 

 

У гімназії проводиться системна робота зі створення бази даних ветеранів, яких класні керівники можуть запрошувати у якості почесних гостей на виховні години та години спілкування.

 

До Міжнародного дня миру (21 вересня) у гімназії відбулись численні активності, де учні висловлювали свою патріотичну позицію та повагу до захисників вітчизни.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Лідер учнівського самоврядування та президент ДЮЕГО «Республіка Мрія» з нагоди Міжнародного дня миру звернувся до учнів Запорізької гімназії №19 зі своєю патріотичною промовою:

 

Запорізька гімназія взяла активну участь в акції "Всесвітній день прибирання" (1-20 вересня). Діти, батьки, вчителі, здійснюючи різні активності, демонстрували свою небайдужість та турботу про природу рідного краю. Про це можна дізнатися в узагальнюючій новині МХ "Вісник Мрії" (https://vestnikm.wixsite.com/zps19/post/запорізька-гімназія-19-бере-активну-участь-у-всесвітньому-дні-прибирання-оновлюється  ), а також переглядаючи відео репортаж (https://youtu.be/WGfBKXz3P_g  ).

 

Крім того, юні журналісти гімназії активно інформували про це цільові аудиторії в офіційній фейсбук групі закладу.

 

 

 

 

 

 

В закладі системно працює Кіноклуб документального кіно про права людини та права дитини Докудейз УА «Вісник Мрії». Починаючи з 2023 року відбулись чисельні засідання з переглядом та обговоренням патріотичних фільмів. Доступ до відеозвітів про ці заходи є відкритим у мережі Інтернет.

 

У 2024-2025 навчальному році у Запорізькій гімназії №19 заплановані наступні заходи національно-патріотичного спрямування:

 

Виховні години: «Пам’яті жертв Бабиного Яру» - 29 вересня.

 

Колективна творча справа: Заходи до Дня Захисників та захисниць України (1 жовтня) (1-9 класи). Волонтерська акція для захисників "Посилка на передову".

 

Тематичні класні години до Дня Українського козацтва.

 

День української писемності та мови. Участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності» ( 7-9 кл).

 

Класні години до Дня Гідності та Свободи (21 листопада) (5-9 класи).

 

Інформування до Дня Пам’яті жертв голодомору в  Україні (1-9 класи).

 

Заходи  до Дня збройних сил України (06 грудня)  (1-9 класи). Волонтерська акція до Дня збройних сил України (06 грудня)  (1-9 класи).

 

Години спілкування: “Борці за Соборну українську державу” . Конкурс авторських плакатів “Єдина Україна непереможна”.  Онлайн-гра “Соборна наша Україна”.

 

Години спілкування:  “Мова - це сила нації”

 

Інформування до дня пам’яті Небесної Сотні.

 

До третьої річниці повномасштабного вторгнення російського окупанта на територію України. День пам’яті загиблих у війні росії проти України: «Шануємо Героїв!» Благодійні активності.

 

Години спілкування: “Вшановуємо Кобзаря”. Заходи в паралелях: “Шевченківські пакети” (плакати, читання віршів, малюнки, аудіовізуальна медіатворчість).

 

Екологічний марафон "Територія Мрії". КТС “Обговорюємо екологічні права та обов'язки громадян та держави Україна”. Конкурси, вікторини, толоки, виставки, інформаційно-просвітницькі кампанії. 

 

Години спілкування: ”Пам’ятаємо. Перемагаємо”. Участь у міських заходах, конкурсах з нагоди Дня 8 травня.

 

Фото-флешмоб «Вишиванкове селфі» (1-9 класи) до Всесвітнього дня вишиванки 16 травня. Участь у міських заходах, конкурсах з нагоди Дня вишиванки.

 

Конкурси до Дня матері (12.05) та Міжнародного дня сім’ї (15 травня): малюнки, декламування віршів - відео.

 

Також ми проводимо інформаційно-просвітницьку роботу з батьками, спрямовану на формування  толерантності, поваги до культури, історії, мови, звичаїв та традицій як українців так і представників різних національностей за участю психологів, істориків, працівників кримінальної міліції, активізуємо співпрацю педагогічного колективу зорганами учнівського  та батьківського самоврядування щодо формування удітей та молоді  духовності, моральної культури, толерантної поведінки, умінняжити в громадянському суспільстві.

 

Планування виховної роботи та корегування планів відбувається двічі на рік: у серпні та грудні. В ньому беруть участь всі класні керівники закладу та представники органу учнівського самоврядування. Також у цієї роботі можуть брати участь всі бажаючі представники місцевої громадськості, батьки, партнерські організації, небайдужі громадяни. Затвердження планів виховної роботи здійснюється директором гімназії.

 

Зазвичай всі плани виховної роботи реалізуються у повному обсязі. Обговорення результатів виховної роботи (зокрема національно-патріотичного спрямування) проходять у форматі конференцій за участю педагогів, учнів, батьків.

 

Більш детально про систему виховної роботи Запорізької гімназії №19 можна дізнаватися на сайтах і у фейсбук-групі закладу. 


Виховний центр ЗГ №19

23.09.2024


24 просмотра0 комментариев

Comments


bottom of page