top of page
Фото автораАндрій Єлькін

Завершилось навчання в рамках програми Доку Діє 2.0

Головною подією березня стало навчання в рамках онлайн-семінару з питань адвакаційної діяльності. Провідні експерти України провели цінні сесії та поділилися актуальними знаннями, які в подальшому допоможуть керівникам кіноклубів готувати такі кампанії та діяти у практичній площині, впливаючи на прийняття владою значущих для громади рішень.


Протягом березня відбувались щотижневі навчальні zoom-конференції та індивідуальні консультації з питань особливостей підготовки та проведення засідань кіноклубу.


- Наш ментор надавав цінні поради щодо залучення потенційної аудиторії до участі у заходах. Велика увага приділялася можливостям використання дистанційних технологій задля активізації ефективних обговорень фільмів, постановці правильних питань та організації конструктивних комунікацій учасників, роботі в групах, в процесі виконання мотиваційних вправ та при застосуванні методів актуалізації уявлень, пов’язаних з усвідомленням аспектів правової просвіти, - розповів учасник навчальної програми Андрій Єлькін. .





Навчання менті постійно зосереджувалось на прийомах інтерактивної складової проведення зустрічей зі слухачами та на методиках, за допомогою яких поставлені цілі досягаються у повній мірі.


В цьому місяці менті навчалися, як планувати роботу кіноклубу, спираючись на SWOT-аналіз – бачити сильні та слабкі сторони, можливості та загрози, щоб враховувати існуючі умови для більш гнучкої взаємодії як з самими учасниками кіноклубу, так й з іншими зацікавленими сторонами просвітницького процесу.


Був проведений корисний для багатьох вебінар “Інклюзивний кінотеатр Docudays UA. Як зробити покази доступними для всіх?”.


Всі питання, які виникали при підготовці заходів, в оперативному режимі вирішувались завдяки консультаційній підтримці.


На питання відповідає учасник програми Андрій Єлькін


- Ваші основні досягнення поточного місяця. Що вдалося пропрацювати найкраще?


- Отримав дуже позитивний та корисний для себе досвід навчання. Навчився планувати адвакаційні кампанії. Це звісно помітний поштовх для подальшого розвитку професійних навичок і компетенцій.


Дізнався, що 4К - це креативність, критичне мислення, комунікація, командна робота. "Привернути увагу - це не про що, наша мета - дія!", - навчала Олена Афанасьєва, голова ГО Центр культурного розвитку «Тотем», випускниця Інституту Адвокації (США).


Креативність! … це здатність продукувати нові ідеї, при цьому, стає все складніше створювати нове, щось інноваційне, тому потрібно спиратися на те, що вже є, бути гнучким, здатним відновлюватися, відмовляючись від шаблонів. Головне - вивчати досвід інших, робити з людьми - робити для людей!


Дізнався, що іноді достатньо влаштувати чаювання, важливо слухати простих людей, щоб почути, що вони кажуть, та саме тут можна знайти креативні ідеї для адвокації.


Олександр Бурмагін, розповів про структуру та етапи адвокаційних кампаній, про послідовність та переваги певних алгоритмів підготовки та реалізації адвакаційних проектів: як аналізувати та обирати проблеми, як здійснювати постановку цілей, бачити ігрове полє та визначати мішень, залучати партнерів та інвентаризувати ресурси, як працювати над стратегічним плануванням.


"Адвокація - це метод або підхід для зміни, це певна спрямована діяльність для ціліспрямованого впливу".


Працювали з Древом проблем, дізналися про короткострокові та довгострокові результати, про те, що завдання повинні бути конкретними, реалістичними, обмеженими в часі, такими, які можна вимірювати.


Головне, що з’ясував для себе, як потрібно працювати з органами влади, що потрібно знати та враховувати, діючи ефективно з користю для громади.


- Над чим будете працювати глибше протягом наступного місяця?


- Буду працювати над подальшим вдосконаленням компетенцій модератора кіноклубних засідань, над формуванням ядра активістів. Буду шукати оригінальні форми проведення заходів, зважаючи на те, що у нашому прифронтовому районі дозволяють проводити тільки онлайн-зустрічі.


- Скільки кіноклубних заходів провели цього місяця. Їх тема, формат та отриманий результат.


- Було проведено чотири кіноклубні заходи та багато інформаційних активностей в інтернеті. Окрім засідань з переглядами та обговореннями фільмів готувалися інтернет публікації, відео-звіти, новинні повідомлення, які поширювались у соціальних мережах та у групах месенджеру Вайбер.


Фільм «Пранкнули» показав для двох аудиторій – 9 березня та 21 березня 2023. Перший показ для більш дорослих глядачів мав назву "Кібербезпека та права людини у мережі інтернет". Хоча цей захід був не тільки про кібербезпеку і сватинг, насамперед йшлося про людську гідність, про важливі права людини нової інтернет епохи, про здатність держави створювати гідні умови та надавати належний захист громадянам. Цей показ дозволив замислитися про відповідальність кожного і кожної на шляху розвитку вільного та безпечного інтернету.


Другий показ проведено для учнів 6 класів. Вони ознайомилися з порадами про те, як не стати жертвою кіберзлочинців, як захистити свій акаунт, як зрозуміти, що гаджет зламано, що потрібно робити, щоб цього не сталося. Сформували у слухачів розуміння понять «сватинг», «сватер», кібер-ризики, поглибили знання про захист користувачів від інтернет-небезпек, розкрили роль держави у забезпеченні права на безпечне інформаційне середовище.


Показ та обговорення фільму «Цвіт крізь сльози» відбулися 16 березня. Тема «Головне право людини на планеті Земля». Захід був присвячений Міжнародному дню щастя – 20 березня, тому він мав на меті розкриття понять «щастя», «складові щастя», «право людини на щастя», «щастя і права дитини». Слухачі ознайомились зі змістом Конвенції ООН про права дитини, формували розуміння залежності щастя від зусиль держави у забезпеченні фундаментальних прав дитини. Також формувались компетенції з планування дій, направлених на гармонізацію суспільного життя у контексті більш комплексного, справедливого та збалансованого підходу до економічного зростання, який сприяє викоріненню бідності, сталому розвитку та таким чином - забезпеченню щастя і благополуччя.


23 березня до Всесвітнього дня Землі та з нагоди планетарної акції «Година Землі» відбувся показ вітчизняного документального фільму «І кожна річка». Темою заходу обрано словосполучення «Громадський активізм та захист природи». Підвищували рівень поінформованості учасників про сьогоденний стан прісних водойм України та про причини, що призводять до зниження спроможності прісноводних екосистем України задовольняти потреби людини та навколишніх екосистем. Дізналися про стан місцевих річок Суха та мокра московка. Звернули увагу на невідворотній вплив військових дій на території країни на прісноводні екосистеми України, на залежність доступності та якості питної води від політичних рішень на державному та місцевому рівні. Запланували сприяти розвитку дружніх до природи мислення та поведінки кожного/ної учасників наших заходів; формували розуміння необхідності долучитися до активних дій задля захисту довкілля та, зокрема, захисту системи прісних водойм рідного краю.


- Назвіть проблеми/виклики, що пов'язані з війною, з якими стикаються жителі нашої громади (в т.ч. і ВПО)


- Головні проблеми пов’язані з війною, на мою думку. Впливи на психіку дітей та літніх людей через постійні сигнали повітряної тривоги.


Зменшення робочих місць, погіршення економічної ситуації загалом в країні та на місцях, що відображається на соціальному положенні населення.


Освітні втрати для певних категорій школярів (батьки не можуть забезпечити належним обладнанням та швидкісним інтернетом, через що не забезпечується право цих дітей на освіту, навіть у дистанційному режимі).


Багато сімей втратили зв'язок з близькими, можливість надавати допомогу, через те, що родичі опинилися на окупованій території.


Родичі деяких моїх колишніх учнів (нині захисників України) звертаються по допомогу, щоб знайти їх, дізнатися чи живі вони, чи ні, бо ті припинили виходити на зв'язок.


Через військові дії в Україні продовжується деградація природних об’єктів, забруднюється навколишнє природне середовище, не виконуються природоохоронні заходи через те, що всі гроші платників податків направляються на оборонні потреби та на війну росії проти України.


- З якими з цих проблем, на вашу думку, змогли би попрацювати у кіноклубі задля їх вирішення та/або мінімізації їх наслідків!


- У квітні буду проводити заходи, пов’язані з охороною природи, бо в цей період ми проводимо традиційний екологічний марафон «Планета Земля – територія Мрії». Звісно, що багато уваги буде приділятися забрудненню довкілля. Згідно з Женевською конвенцією, "заборонено застосовувати методи або засоби ведення воєнних дій, які мають на меті завдати або, як можна очікувати, завдадуть широкої, довгочасної і серйозної шкоди природному середовищу".


Маємо нові екологічні ризики, які також можуть збільшити кількість людських жертв війни у майбутньому. Обстріли та бомбардування промислових та енергетичних об'єктів, підпали лісів, підриви нафтобаз, забруднення Чорного та Азовського морів (в першу чергу через затоплення суден).


У зоні активних бойових дій зараз атомні станції, морські порти, склади небезпечних відходів (мінеральні добрива, пінополіуретан, лакофарбові та паливно-мастильні матеріали та ін.), промисловість, включно з хімічними та металообробними заводами.


Зафіксовані пожежі на нафтобазах, АЗС, сміттєзвалищах, є факти пошкодження об’єктів тепло- та водопостачання (каналізаційні насосні станції, фільтрувальні станції, водогони).


То вже запланував у квітні показ та обговорення фільмів «Край електросміття» та «10 років відчуження».

14 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page