top of page
Фото автораАндрій Єлькін

Медіахолдинг «Вісник Мрії» приєднався до інфокампанії по протидії шахрайству

Обновлено: 3 июл. 2023 г.

Ініціатором інформаційної кампанії є відділ протидії кіберзлочинам в Запорізькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України.


Про зміст заходів йдеться у розпорядженні т.в.о. Голови Національної поліції України Івана Вигівського від 07.06.2023 № 5611/01/28-202,3 «Про проведення інформаційної кампанії з протидії шахрайствам».


Як вказано у листі Відділу на ім’я т.в.о. міського голови м. Запоріжжя Анатолія Куртєва:


«.... з метою інформування жителів громади, ВПО, соціально вразливих верств населення тощо просимо посприяти у розміщенні на офіційних сайтах підпорядкованих навчальних, медичних закладів Установ міста, а також у приміщеннях цих закладів та установ матеріалів соціального контенту відповідного спрямування задля забезпечення досягнення мети проведення вище зазначеної діяльності».


Зразки соціальної реклами надіслані на адресу Запорізької гімназії №19 28 червня 2023 у наступному вигляді:








Фахівці Медіахолдингу «Вісник Мрії» Запорізької гімназії №19 почали планування та реалізацію інформаційно-просвітницької кампанії в межах власного інтернет простору та у межах закріплених за освітнім закладом мікрорайонів Шевченківського району міста Запоріжжя.


Силами активістів медіаосвітніх центрів через групи Вайберу здійснені активності з інформування учнів Запорізької гімназії №19 та їхніх батьків.


Класні керівники 5-А і 6-А класу Тетяна Давиденко і Алла Білібуха поширили інформацію про те, що в умовах воєнного стану, активізували злочинну діяльність різного роду шахраї.


Як вказано на сайті головного управління національної поліції в Запорізькій області, "особи без совісті та моралі «цілять» по незахищеним, уразливим внаслідок війни категоріям людей, маніпулюють заради своєї наживи їх почуттями".


Педагоги звернули увагу на «Пам'ятки», які містять основні правила безпечної поведінки та контакти для невідкладного звернення до поліції у разі, якщо стали жертвою шахрайства.




Не менш відповідальне ставлення до участі в інфокампанії показав медіаосвітній центр "Бригантина" (8-В клас, класний керівник Валентина Єременко).


Тут серед учнів і батьків поширювалась також інформація про інтернет-шахрайства - фейкові онлайн-магазини, коли псевдопідприємці пропонують купити неіснуючі товари за привабливою ціною.


Спільнота вайбер-групи дізналася про те, що до відділення поліції №3 (Новомиколаївка) Запорізького райуправління поліції звернувся 49-річний чоловік.


Він повідомив, що на початку червня в одній з соціальних мереж побачив оголошення про продаж мінітрактора. Зв’язавшись за телефоном із продавцем заявник погодився на умови покупки за передоплатою. Чоловік перерахував 5 тисяч гривень на вказаний рахунок, після чого зв’язок з «підприємцем» обірвався.


Потерпілий зрозумів, що потрапив у шахрайську пастку, та звернувся до правоохоронців.





Що радять поліцейські:


- остерігайтесь продавців, які пропонують товари за низькою ціною, але з частковою або повною передоплатою;

- для покупок в інтернеті краще використовувати перевірені інтернет-майданчики, адміністратори яких можуть гарантувати вам повернення коштів у разі, якщо товар не буде відправлено або він буде неналежної якості;

- якщо у вас виникла необхідність скористатися послугами невідомого вам інтернет-магазину, тоді обов’язково вивчіть відгуки про продавця та купуйте товари з післяплатою;

- для онлайн оплати інтернет-покупок використовуйте окремий банківський рахунок (картку).


Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв:


- зберіть інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт;

- зверніться до адміністратора сайту з метою блокування сторінки шахрая, а також зателефонуйте в банк, через який було здійснено платіжні операції, повідомте, що переказ здійснено на картку шахрая;

- якнайшвидше зверніться до найближчого відділу поліції або зателефонуйте за номером 102.


В інфокампанії також взяли участь 8-А і 9-А класи Запорізької гімназії №19 (класні керівники Тетяна Калошина і Надія Мандзій). Соціальна реклама поширювалась через групи Вайберу, учні та батьки попереджувались про небезпеки.





До відділу поліції №1 Запорізького райуправління звернулась 58-річна жінка з повідомленням про шахрайство.


Про це повідомляє сайт головного управління Національної поліції в Запорізькій області.


Заявниці зателефонувала незнайомка, яка представилась працівником банку. Вона повідомила, що з її картки намагаються списати гроші, для їх збереження необхідно зняти кошти та покласти на інший рахунок. За вказівкою псевдопрацівника банку громадянка зняла усі кошти та в терміналі самообслуговування перевела на вказаний їй рахунок. У результаті таких дій потерпіла втратила близько 74 тисяч гривень.


За фактом злочину, передбаченого ч. 3 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України, відкрито кримінальне провадження. Досудове розслідування триває.


Заходи інфокампанії також здійснені у вайбр-групах 3-Б, 7-А, 7-Б класів (класні керівники Олена Параскевич, Наталя Сарнацька, Ірина Старова). Дітям та дорослим вкотре нагадали: аби не потрапити на гачок аферистів, варто дотримуватись таких правил:


- не виконуйте вказівки осіб, які телефонують, називають себе працівниками банків, та повідомляють, що ваш рахунок заблоковано або намагаються списати кошти;

- всі фінансові питання вирішуйте виключно в банківській установі. В жодному разі не розголошуйте свої конфіденційні дані стороннім особам;

- не вказуйте власні персональні дані на неперевірених сайтах.




За рішенням методичного об'єднання класних керівників Запорізької гімназії №19 активності в рамках попереджувальної кампанії продовжатимуться й далі. У наступному навчальному році учні освітнього закладу зможуть взяти участь у конкурсі соціальної реклами "Попереджений - захищений", який проведе Медіахолдинг "Вісник Мрії".


28.06.2023

53 просмотра0 комментариев

Kommentare


bottom of page