В рамках програми дій ХХІ Екологічного марафону "Планета Земля - територія Мрії" учасники виховних заходів Запорізької гімназії №19 згадали історію аварії на Чорнобильській атомній електростанції, поглибили знання про неї, відновили історичну пам’ять, формували особисту стурбованість за все, що відбувається навколо, вчили сприймати чужу біду, чужий біль як свої власні; формували почуття гордості за український народ.
- Атомна енергія невблаганна: вона не прощає помилок. Одна-єдина аварія може змінити цілий світ, - каже класний керівник 9-А класу Надія Мандзій, - 26 квітня 1986 року – чорна дата в історії України. Вибух реактора 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, що стався 37 років тому, вплинув на життя всіх. Майже в центрі Європи, сталася аварія, яку обґрунтовано кваліфікують як найбільшу в світі техногенну й екологічну катастрофу.
Під час виховної години 9-А класу учні обговорювали питання: чи може держава дозволити собі приховувати наслідки такої катастрофи та про яке ставлення до громадян із боку влади тоді можна говорити. Також під час години зібрали думки щодо того, як має діяти держава в таких умовах, що ми, як громадянське суспільство, можемо зробити, щоби більше не повторити такий досвід, згадали, хто і як займався ліквідацією аварії, чому вони заслуговують на відповідне шанобливе ставлення в суспільстві.
Дев’ятикласники розглянули медико-демографічні та еколого-біологічні наслідки Чорнобильської катастрофи, звернули увагу на економічні збитки та переглянули фільм "Історія без міфів", знятий безпосередньо в Чорнобильській зоні відчуження.
У 6-Б класі на виховній годині переглянули презентацію "Чорнобильська катастрофа та її наслідки".
- Поринули в досить далекі, але такі болючі для нашої країни часи. 37 років минуло з тієї жахливої ночі, але невиліковні рани болять і донині, - розповідає класний керівник 6-Б Тетяна Харенко.
Соня Сахнова зачитала вірш майора внутрішньої служби Г. Курячого "Героям Чорнобиля". Важко уявити, що могло б статися, якби звичайні пожежники не кинулись на боротьбу з радіаційним вогнем, не відаючи, що заплатять своїм життям.
Потім шестикласники переглянули коротенький, але такий обнадійливий фільм "Які тварини живуть у зоні відчуження". З одного боку приємно було дивитись на тварин, які зуміли не просто вижити, а й вивести потомство.
- Ми були приємно здивовані різноманітністю "жителів" Чорнобильської зони. Але все ж було сумно. Сумно від того, що це не людина виправляє свої помилки, це Матінка-Природа уміє відроджуватись. В тепер уже заповідній зоні Чорнобиля вирує життя, життя без Людини…, - висловлювали свої думки учні 6-Б класу.
- 26 квітня вся Україна згадує найбільшу трагедію людства – Чорнобильську катастрофу. Вже пройшло 37 років з цієї події, але вона немає строку давності, тому що наслідки техногенної аварії ми відчуваємо і досі, - розпочала виховний захід класний керівник 5-А класу Тетяна Давиденко.
Учні цього класу на класній годині «Чорнобиль немає минулого часу» розглянули події тих страшних днів, передивилися відео, де дізналися, що кількість людей, які брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис. Всі вони отримали високі дози радіації. Однак саме пожежникам вдалось врятувати нас від справді серйозної катастрофи – сильного водневого вибуху, який міг стати наступним етапом трагедії.
- Дякуємо за подвиг, і вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією техногенною катастрофою! – висловлювали свою вдячність п’ятикласники.
Понад 400 тисяч жителів змушені були залишити свої домівки, які опинилися у зоні сильного радіоактивного забруднення, з них більше 200 тисяч – в Україні. Після аварії на ЧАЕС, на квітучий українській землі з’явились пусті міста і села, мертвий ліс, в який не можна ходити, сади з яблуками, насиченими радіоактивною отрутою, вода, яку не можна пити, і навіть повітря, яким дихаємо, стало ворогом.
Чорнобильська катастрофа стала попередженням усьому людству, наскільки крихким може бути наше майбутнє з неконтрольованою радіацією, - підсумували учасники виховної події.
На тематичній класній годині присвяченій роковинам Чорнобильської катастрофи учні 8-В класу переглянули фільм "Чорнобиль. Як сталася аварія на ЧАЕС".
Про це розповіла класний керівник 8-В Валентина Єременко:
- Під час обговорення фільму учні висловлювали свої думки, а саме: чи можна було уникнути аварії, якщо було б сучасне обладнання на ЧАЕС; про наслідки, які й досі відчуває людство у 21 столітті. Також обговорили наслідки аварії на ЧАЕС розглядаючи змістовні інфографіки.
Кузнецов Влад висловив думку, що аварія на ЧАЕС - це людська помилка, яка залишила трагічний наслідок і призвела до забруднення повітря радіацією майже всіх територій на планеті Земля.
Бачурський Сашко додав, що аварія на Чорнобильській АЕС є частиною історії нашої країни і людство несе відповідальність за свої помилки.
Підсумовуючи урок прийшли висновку, що лихо може повторитися, треба відповідально ставитися до своїх дій, пам'ятати, що будь-яка помилка має наслідки, і пам'ятати, що кожний житель планети несе власну відповідальність за її збереження.
Виховний захід "Чорнобиль — біль не тільки України, а й усього світу" провели у 7-А класі.
За словами класного керівника Наталі Сарнацької, учні подивились документальний фільм та презентацію, згадали, як на початку 2022 року Росія використала територію Чорнобильської зони, розмовляли про трагедію 1986 року та вшанували пам’ять тих, хто зберіг життя мільйонам, усвідомлюючи масштаби катастрофи, віддавши свої життя.
Чорнобиль і досі є незагоєною раною, - погодилися учасники.
В 6-А класі провели виховну годину «Дзвони Чорнобиля». Переглянули фільм «Урок пам'яті Чорнобиля», - каже класний керівник Алла Білібуха.
- Враховуючи те, що наша ЗАЕС досі є окупованою російськими військами, згадали правила безпеки та відпрацювали алгоритм дій при ядерній катастрофі. Прикро, що поведінка країни-агресора знову ставить світ на межу катастрофи. Тому в день річниці Чорнобильської катастрофи важливо нагадати всьому світу, що це треба припинити! - додала вона.
Під час виховної години учні згадали, що тоді, у квітні 1986 року радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. 8,5 мільйонів жителів України та сусідніх країн в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, біля півмільйона з них померли від наслідків радіації. До кінця літа 1986 року більше 90 тисяч осіб було евакуйовано із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним.
Ця катастрофа стала попередженням усьому людству, наскільки крихким може бути наше майбутнє з неконтрольованою радіацією.
Нагадуємо, 26 квітня виповнилось 37 років з часу аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття.
Раніше ми повідомляли про Кіноклубну зустріч з теми «Енергетика та екологічні права громадян», під час якої учні Запорізької гімназії №19 переглядали фільм Сергія Буковського «10 років відчуження»
У тематичних заходах до 37 річниці Чорнобильської катастрофи взяли участь учні 7-Б класу, класний керівник Старова І.В., учні 8-А,Б,В та 9-А класів приєдналися до засідання кіноклубу з теми «Енергетика та екологічні права громадян», учні 9-Б, класний керівник Лавринович І.Ю., учні 9-А, класний керівник Мандзій Н.Ф., учні 5-А, класний керівник Давиденко Т.П., учні 8-В, класний керівник Єременко В.В., учні 5-Б, класний керівник Маямсiна О. М., учні 7-А, класний керівник Сарнацька Н.В., учні 6-А, класний керівник Білібуха А.В., учні 8-Б, класний керівник Бей В.І., учні 3- А, класний керівник Єременко В.В, учні 6-Б, класний керівник Харенко Т.І., учні 3-Б, класний керівник Параскевич О.В, учні 2-А, класний керівник Андрійчишена О.В., учні 2- Б, класний керівник Тараненко Л.А. згадували історію Чорнобильської трагедії та обговорювали питання радіаційної безпеки.
Comments