top of page
Фото автораАндрій Єлькін

Соціально-психологічна служба Запорізької гімназії №19 здійснює активності із протидії торгівлі людьми

17 і 18 жовтня 2024 оціальний педагог гімназії Ірина Старова для учнів 8-х та 9-х класів провела тренінгові навчання з тематики протидії торгівлі людьми.


Під час заняття «Людина– не товар: що треба знати, аби не потрапити в рабство!» дітям було запропоновано, як розминку, вправу на визначення міфів та фактів навколо цієї проблеми.


Також учні обмінялися думками стосовно того, чому люди погоджуються на небезпечні пропозиції та, хто може стати «групою ризику».


Під час аналізу причин сучасного рабства діти розділили їх на ті, які не залежать від нас (об’єктивні) і ті, які ми можемо змінити (суб’єктивні).


Цікавою інформацією для учнів стало обговорення каналів вербування жертв злочинцями, серед яких окремі були зовні достатньо безпечними - туризм та обмін студентами.


Діти дізналися про ознаки, які повинні сигналізувати про небезпеку у оголошеннях та пропозиціях про роботу чи навчання.


Окремо зупинилися на проблемі використання дітей злочинцями та батьками з метою експлуатації. Найчастіше мова іде про примушення до жебракування і трудову експлуатацію.


Причини цього можуть бути різноманітними: бідність, насильство та конфлікти в родині, необізнаність жертви та недостатність покарання злочинців, - розповідає Ірина Старова.


Наприкінці заняття учні отримали поради щодо звернень за допомогою, якщо ви стали свідками, маєте інформацію про випадки трудового рабства, або самі зіткнулися з подібною загрозою.


Нагадуємо, щороку в усьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у рабство. Торгівля людьми є проблемою для більшості країн світу. Чоловіки, жінки і діти потрапляють до рук торговців людьми у власних країнах та за кордоном. При цьому страждають усі країни – і країна походження, транзиту, і країна призначення. Війна в Україні створила нові групи, які можуть стати жертвами торговців людьми- внутрішньо переміщені особи та наші біженці в різних країнах світу.





Зверніть увагу на основні контакти, де вам можуть надати необхідну підтримку та допомогу:

📞 1547 – Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми.

Ця гаряча лінія надає консультації та підтримку жертвам торгівлі людьми, а також сприяє в їхній реабілітації та поверненні до нормального життя.

📞 527 – Національна Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми.

Національна гаряча лінія працює цілодобово і надає консультації, підтримку та інформацію щодо протидії торгівлі людьми. Ви можете звернутися за допомогою анонімно.

📞 102 – Поліція.

Якщо ви підозрюєте, що стали жертвою торгівлі людьми, або володієте інформацією про такі випадки, негайно зверніться до поліції. Вони проведуть необхідне розслідування та забезпечать вашу безпеку.

📞 112 – Служба екстреної допомоги в ЄС.

Цей номер доступний у всіх країнах Європейського Союзу та надає можливість отримати екстрену допомогу в надзвичайних ситуаціях, включаючи випадки торгівлі людьми.

Не зволікайте зі зверненням за допомогою. Ваше життя та безпека мають найвищий пріоритет.

4 просмотра0 комментариев

Comments


bottom of page