У цьому році, до 209 річниці від дня народження Тараса Шевченка, учні 7-б класу вирішили здійснити подорож слідами Кобзаря. Метою дослідження стало вивчення країн, міст, селищ, до яких доля заносила Тараса Шевченка. Біографи називають цифру у 100 об’єктів в Росії, Україні, Литві та Казахстані ! Наші учні дослідили 18 із них. Діти отримали завдання підготувати інформацію про те, як, наприклад Вільно або Качанівка, Петербург або форт Шевченко пов’язані з життям видатного українця. Учні 7-б класу із завданням впоралися на відмінно! За назвами географічних пунктів виявилася історія про навчання та вигнання, гостини та таємне кохання Кобзаря. Виявилося, що Тарас Шевченко більшу частину свого життя провів поза межами батьківщини, за якою завжди сумував і, при першій нагоді, приїздив до друзів та родичів. А ще він був більше міською людиною, ніж селянином, бо тільки в дитинстві жив у селах Моринці та Керелівка. 17 років життя він прожив у Петербурзі, де навчався та працював. До речі, бував він у 1843 році і у нашому місті, тоді Олександрівську, декілька разів гуляв по Хортиці. У місті Запоріжжя зберіглася «груша Кобзаря» на місці хати, де ночував Шевченко, зараз це вулиця Набережна.
Своїми враженнями від заходу діляться учні 7-б класу. Калошина Анна: «На класному часі я дізналася багато нового. Наприклад, де Шевченко жив, хто його виростив, ким були його друзі. Здивувало те, що він добився всього, чого хотів, в простій родині, у них не було вдосталь грошей. Це приклад того, що якщо ти хочеш чогось досягти - працюй, мрій та досягай своїх цілей». Бейдик Олександра: «Я дізналася багато чого про Тараса Шевченка. Але найбільше запам'яталася мені інформація про Почаїв, як він малював Почаївську лавру, дуже хочу відвідати це місце».
Також учні 7-б класу взяли участь у інтернет-виставці кращих художніх робіт до 209 річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. Це Аннус Олексій, Покрепова Інесса, Бідна Вікторія, Семенова Маргарита та Коняхіна Поліна. Їхні роботи ви можете оцінити.
Comments