top of page
Фото автораСтарова Ірина

Учні гімназії дізналися про День без дискримінації





З метою інформування 1 березня було проведено інформаційну кампанію «Нульовий рівень дискримінації» для учнів Запорізької гімназії № 19.


1 березня відзначається у світі як день нульової дискримінації.


Дискримінація - це нерівне ставлення та обмеження прав за якоюсь ознакою: віком або статтю, релігією або національністю, гендером або станом здоров’я. Вона може бути прямою - коли людину не беруть на роботу, бо вона не відповідає якимось уявленням роботодавця. Буває дискримінація і непрямою - коли деякі вимоги, наприклад до дрескоду, суперечать переконанням людини, або графік роботи незручний для матерів з маленькими дітьми.


Найчастіше причиною дискримінації є недостатня інформованість або віра у звичайні стереотипи та міфи. Наприклад, про те, що усі роми (цигани) крадії та наркоторговці. Або, що жінки повинні насамперед реалізуватися як дружина та матір, а не присвячувати себе успішній кар’єрі.


Найкращій спосіб боротьби з такими міфами – особисте спілкування з різними людьми, пошук правдивої інформації, перегляд інформаційних матеріалів.


Учні 7-9 класів гімназії отримали можливість знайти відповіді на запитання щодо дискримінації переглянувши інформацію за покликанням



Також, у вільний час, учні могли переглянути відео ролик https://youtu.be/dKvk-swYhZU, з контактами організацій, які надають допомогу жертвам дискримінації.


Учні 4-5 класів разом із вчителем мистецтва Кокоріною Оленою Миколаївною створювали метеликів, як перетворюючий символ нульової дискримінації.


Нагадуємо телефони гарячих ліній, куди можна звернутися якщо ви або ваші батьки зіткнулися з проявами дискримінації:


· Національна “гаряча лінія” з запобіганню насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного)

· Національна дитяча “гаряча лінія” 0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного).


І пам’ятаємо, що згідно зі статтею № 1 «Загальної декларації прав людини», 1948 р. «Всі люди народжуються вільними та рівними у своїй гідності та правах».


20 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page